Dotyczy ceny wymagań planowania urbanistycznego i przestrzennego pod kątem informacji o pokryciu terenu / użytkowani ziemi i zmianach oraz badaniem potencjału produktów CLMS pod kątem wymagań i obowiązków planowania przestrzennego i urbanistyk w Polsce i Norwegii. Koordynator: Politechnika Łódzką (ŁUoT).
Zadania szczegółowe:
Zadanie 3.1: Ocena potrzeb urbanistyki i planowania przestrzennego w kierunku informacji geoprzestrzennej o LU i zmianach LU.
Zadanie 3.2: Mapowanie i monitorowanie zmian pokrycia terenu i użytkowania ziemi.
Zadanie 3.3: Ocena powierzchni biologicznie czynnej.
Zadanie 3.4: Dostęp publiczny do zielonych terenów miejskich.
Pierwszy rezultat: Został dostarczony raport dotyczący potrzeb urbanistyki i planowania przestrzennego w zakresie geoprzestrzennych informacji o pokryciu terenu, użytkowaniu terenu oraz zmianach pokrycia terenu w Polsce i Norwegii.
Bieżące działania:
Obecnie koncentrujemy się na ocenie przydatności produktów i danych programu Copernicus do obliczania powierzchni biologicznie czynnych. Badania prowadzone są z wykorzystaniem wysokorozdzielczych warstw programu Copernicus: Imperviousness, Tree Cover Density oraz Small Woody Features.
Przykład powierzchni biologicznie czynnych uzyskanych z LMS Copernicus dla miasta Łodzi i okolic z nałożonymi granicami jednostek pomocniczych.